Haber

Çiftliğinde 24 köpek ve 12 at ölü bulunan kadın tutuklandı

ABD’nin Teksas eyaletinde çiftliğinde 24 köpek ve 12 atın cesedini bulan bir kadın tutuklandı. 22 yaşındaki Rachel Ann Sword’un bulunduğu yerde bulunan cesetler, bahçıvanlardan gelen bir ihbar üzerine teşhis edildi. Cuma günü tutuklanan Kılıç, çiftlik dışı hayvanlara eziyet ve çiftlik hayvanlarına eziyetten iki kez suçlandı. Sword için 85.000 $ kefalet ücreti belirlendi.

‘HER YERDE MEYVE HAYVANLARI VARDI’

Dallas’ın yaklaşık 80 kilometre kuzeydoğusundaki Westminster’daki arazinin Sword’un büyükanne ve büyükbabasına ait olduğu söylendi. Hanımın araziye park etmiş bir karavanda yaşadığı bildirildi. Bahçe işçisi Alston Mays yerel televizyona “Bütün arazi ölüm kokuyordu. Her yerde kafesler vardı. Her yerde ölü hayvanlar vardı.” Mays, “iskeletler her yerde bulunur” dedi.

KAFESLERDE BULUNAN KÖPEKLER

Tarlada arama yapan polis, kafeste ölü bir köpek buldu. Kafesin çevresinde yiyecek ve su bulunmadığı bildirildi. Karavanda farklı zamanlarda öldüğü belirlenen diğer köpeklerin de kimlikleri belirlendi. Öte yandan bir kısmı ‘iskelet’ olan at kalıntılarına da rastlandığı kaydedildi.

Kılıç, hayvanların üç hafta önce vefat eden eşine ait olduğunu savundu. Sword’un eşinin vefatından çok önce, 2019’dan bu yana, arazide hayvan zulmünü bildirmek için en az 16 davet alındığı belirtiliyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu