Haber

Çinli Turistlerin Dönüşünü Karşılayan Tayland’da Turizm Beklentileri Yükseliyor

Üç yıllık sakinliğin ardından Tayland, pandeminin vurduğu turizm patlamasını canlandırmaya yardımcı olmak için Çinli turistleri yeniden ağırlıyor.

SES 1 (Çince): LIU LINGLING, Çinli turist:

“2019’dan beri yurt dışına çıkmadım. Pandemiden bu yana ilk kez yurt dışına çıkıyorum. Çinlilerin misafirperverliğini, sıcak karşılamasını burada hissediyoruz. Çok mutluyuz.”

Çin’in Kovid-19 ile mücadelesini optimize etmesinden bu yana ilk Bahar Bayramı tatilinde, başkent Bangkok’un şehir merkezindeki alışveriş merkezleri, Çinli turist akınından yararlanmak için Çin Yeni Yılı unsurlarıyla süslendi.

SES 2 (Tayca): NUTTHAPORN, Restoran şefi:

“Çin Yeni Yılı seyahat yoğunluğundan dolayı çok fazla yabancı müşteri olacağı için gıda stokladık. Müşterilerimizin çoğu Çin’dendi. Bu sene Çinli turistler döndü. İşlerimizin eskisi gibi gideceğini düşünüyorum. pandemi.”

Tayland hükümeti, yılın ilk çeyreğinde 300 bini olmak üzere bu yıl 7 ila 10 milyon Çinli turistin ülkeyi ziyaret etmesini bekliyor.

SES 3 (Çince): CHANAPAN KAEWKLACHAİYAWUTH, Tayland-Çin Turizm Derneği Başkan Yardımcısı:

“Çinli turistlerin yokluğu (pandemi sırasında) canlılık ve büyüme ivmesinin olmaması anlamına geliyor. Tayland, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak Çinli turistlerin dönüşünü görmekten mutlu.”

Bangkok’tan bildiren Xinhua Haber Ajansı muhabirleri.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu