Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs olarak mesajını verdiği seçim tarihine 6’lı tablodan ilk tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda “Artık söz yeter, karar ve gelecek milletindir” diyerek 2023’te de milletimizin desteğini istiyoruz. Milletimiz 73 yıl sonra bir gün 6’lı masaya ‘yeter’ diyecek.” dedim.

CHP’DEN CEVAP: İSTEDİĞİ GİBİ ÇIKARACAKLAR

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Takvim açıkladık. Ayın 30’unda yeniden 6’ncı tablo çıkacak. Sunum yapılacak. Ardından Ocak ayı da. Adayı açıklayacaklar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı göstermesine ilişkin Özkoç, “Kararımızı net bir şekilde açıkladık. 6 Nisan’a kadar yapılacak her seçime ‘Evet’ dedik. Şimdi kendilerine seçim tarihi belirliyorlar. böyle çıkar” diye yanıtladı.

MERAL AKŞENER: MAYIS BİZİM

GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP’nin kesin olarak reddettiği tarihe ait “Mayıslar bizim” paylaşımı, bu tarihe olumlu yaklaşıldığı şeklinde yorumlandı.

GÜLTEKİN UYSAL: HAZIRIZ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal “Erdoğan 14 Mayıs’a dikkat çekti; Demokrat Parti olarak buradayız, aynı yerdeyiz, bekliyoruz!!! Yerli ve milliye karşı #YeterSözMillettir diyeceğimiz gün de gelecektir. Şef!” dedim.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu