Haber

Meteoroloji Ege Bölgesi’nde Şiddetli Yağışlara Karşı Uyarıda Bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu geceden sonra İzmir, Aydın, Muğla, Uşak ve Manisa’da çok kuvvetli ve sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, vatandaşların sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu geceden sonra İzmir, Aydın, Muğla, Uşak ve Manisa’da çok kuvvetli ve sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, vatandaşların sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksama gibi aksiliklere karşı önlem almaları konusunda uyarıldı.

İşte açıklama:

“Son değerlendirmelere göre, bu geceden sonra İzmir ve Aydın’da çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), İzmir’in güneybatısında ve Aydın’ın batısında ve Manisa çevresinde aşırı (100 kg/m2’nin üzerinde) kuvvetli. (21-55 kg/m2), çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) Muğla’da yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli (21-50 kg/m2) Denizli ve Uşak’ta öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Yağışların 1200-1300 m yüksek kesimlerde yoğun kar yağışına tepki olarak yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.Çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlar, sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar ve fırtına, “Kıyı illerimizde dolu ve hortum gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmamız gerekiyor. Başlama saati 27.01.2023 00:00’dır. Bitiş saati 27.01.2023 21:00”

haber-zile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu